Just another weblog
Monday January 21st 2019

Łazienka w stylu industrialnym

Zycie wielkiego miasta i jego pęd ma zawsze w sobie pewien urok. Jeśli do tego dodamy staromodną elegancję oraz oryginalność towarzyszącą rewolucji przemysłowej, to szybko odkryjemy piękny świat, który wprowadzony jako styl aranżacji doda każdemu wnętrzu wyjątkowego uroku.

Główne cechy stylu industrialnego

Taki właśnie jest styl industrialny. Jakie są jego główne cechy? Przede wszystkim charakteryzuje się on pewną surowością i wykorzystaniem materiałów z fabryk. Dominują tu ciemne, przygaszone, ale mocne barwy oraz metal i naturalne drewno.

Sprzęty w stylu industrialnym

Ten styl tworzony jest także w dużej mierze właśnie przez dodatki i sprzęty. A zatem lustro łazienkowe powinno tu być wzorowane na dawnych lustrach z zakładów fryzjerskich czy w wersji bardziej eleganckiej – z pałacyków fabrykantów. Okrągłe, w metalowej, surowej oprawie idealnie się wpasuje. Do tego szafki z jasnego drewna i czarnego metalu pasować będą świetnie.

Armatura w stylu industrialnym

No dobrze, ale robiąc remont łazienki często największy problem mamy nie z barwami czy ze sprzętem, lecz z armaturą. Jaka kabina prysznicowa będzie tu najlepsza? Otóż warto zastanowić się nad funkcjonalnym kabina z brodzikiem, która wpasuje się ładnie w ten styl, jeśli tylko będzie zawierała dużo stali chromowanej oraz pewne elementy staromodne, takie jak np. częste dawniej kurki z wieloma ramionami. Jeśli zaś mamy taką możliwość pod kątem ilości przestrzeni w łazience, to na pewno doskonała będzie także fantazyjna wanna wolno stojąca z np. miedzi.

More from category

Łazienka na modłę art deco
Łazienka na modłę art deco

Art deco to połączenie swoistej nostalgii, staromodnej elegancji w wiecznie pędzącą za czymś współczesnością. [Read More]

Kabina prysznicowa bez brodzika – wady i zalety
Kabina prysznicowa bez brodzika – wady i zalety

Kiedy wyjedziemy gdzieś do krajów Europy Południowej albo Azji okaże się dość szybko, że często w tamtych [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives