Just another weblog
Monday January 21st 2019

Kabina prysznicowa bez brodzika – wady i zalety

Kiedy wyjedziemy gdzieś do krajów Europy Południowej albo Azji okaże się dość szybko, że często w tamtych krajach nie ma w ogóle za bardzo kabiny prysznicowej. Oczywiście jak na nasze warunki jest to rozwiązanie nieco drastyczne, niemniej jednak może warto rozważyć kabinę prysznicową bez brodzika?

Kabina prysznicowa bez brodzika – ogólna charakterystyka

Przed nami remont łazienki. Z pewnością nieraz każdy wówczas zastanawia się, co by tu zrobić z prysznicem. Ciekawą opcją wydaje się na pewno być kabina prysznicowa bez brodzika. Jak to wygląda? No cóż po prostu mamy na dole płytki, naokoło ścianki kabiny a nad nami prysznic… Warto wówczas rozważyć lustro łazienkowe, które będzie obejmowało całą ścianę – wtedy kąpiąc się możemy zadbać o pielęgnację całego ciała.

Zalety kabiny prysznicowej bez brodzika

Jakie są w zasadzie zalety takiej kabiny prysznicowej? Otóż przede wszystkim łatwo ją zaaranżować w małych łazienkach, bowiem po prostu wykorzystujemy czasem i zupełnie nie do ustawienia przestrzeń. Ponadto spadają nam koszty montażu i co za tym idzie – całego remontu łazienki. Na dodatek tak łazienka jest wówczas bezpieczniejsza dla osób starszych, dzieci i niepełnosprawnych.

Wady kabiny prysznicowej bez brodzika

Jak natomiast wyglądają wady takiej kabiny? Otóż na pewno problemem jest tutaj właściwa hydroizolacja. Jeśli bowiem coś zostanie nie tak zamontowane, późno odkryjemy, że fugi czy płytki pękają, to może grozić to zalaniem sąsiadów czy stratami, których wolimy uniknąć. Warto zatem zadbać o porządny remont łazienki.

More from category

Łazienka w stylu industrialnym
Łazienka w stylu industrialnym

Zycie wielkiego miasta i jego pęd ma zawsze w sobie pewien urok. Jeśli do tego dodamy staromodną elegancję oraz [Read More]

Łazienka na modłę art deco
Łazienka na modłę art deco

Art deco to połączenie swoistej nostalgii, staromodnej elegancji w wiecznie pędzącą za czymś współczesnością. [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives